خانه / تازه ها / موتور دوار برای نسل آینده مزدا RX-8

موتور دوار برای نسل آینده مزدا RX-8

ماشین باز : شرکت مزدا در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت عنوان داشت که دوباره بر روی موتورهای دوار کار می کند و قصد دارد بر روی خودروهای جدید خود از این نوع موتورها استفاده کند.

این شرکت در بیانیه ای اعلام داشت : ما مدت زمانی بسیاری بوده که خبری از موتورهای دوست داشتنی دوار نمی شنویم، اما در نهایت مدیرعامل شرکت مزدا Masamichi Kogai طی نمایشگاه فرانکفورت بیان کرد که تیم مهندسی اختصاصی برای این نوع موتورها به کار گرفته شده که با شور و شوق بسیاری روی آن کار می‌کنند. او افزود که این موتورها با تکنولوژی‌های جدیدی بروزرسانی شدند که با موتورهای پیستونی امروز همخوانی دارد.

همچنین وی افزود تا زمانی که شرکت مزدا اطمینان ۱۰۰ درصدی از مطابقت این نوع موتورها با موتورهای استاندارد فعلی پیدا نکند آنها را عرضه نمی‌کند.

انتظار می‌رود مزدا این موتور را در جانشین RX-8 که آخرین دستگاه آن در سال ۲۰۱۲ تولید شد، قرار دهد.

موتور دوار برای نسل آینده مزدا RX-8
موتور دوار برای نسل آینده مزدا RX-8

اگر همه چیز طبق روال پیش برود احتمالا این موتور در سال ۲۰۱۷ زمانی که مدل پنجاهمین سالگرد خودروی Cosmo Sport عرضه می‌شود، آماده شود.Cosmo اولین اتومبیل مزدا بود که در ۳۰ می سال ۱۹۶۷ با موتور دوار روتور دوگانه روانه بازار شد.

موتور دوار یک موتور احتراق داخلی است ، آن شبیه موتور ماشین شماست ، اما روش کار آن کاملاً متفاوت با موتور های پیستونی معمولی است . در موتور پیستونی یک حجم یکسان از فضا ( سیلندر) ، چهار کار مکش ، تراکم ، احتراق و تخلیه را به طور متناوب انجام می دهد . در موتور های دوار ( وانکل) نیز همین چهار کار انجام می شود . اما هر کدام از این چهار فرآیند در قسمت مربوط به خودش از محفظه اتفاق می افتد . این شبیه آن است که هر فرآیند یک سیلندر اختصاصی داشته باشد و با حرکت مداوم پیستون از یکی به دیگری این چهار فرایند انجام شود .
موتورهای دوار( اساساً توسط دکتر فلیکس وانکل تصور و پیشرفت یافت ) که گاهی موتور وانکل ، یا موتور دوار وانکل نامیده می شوده .
منبع : Motor 1

0

درباره ی Shahi

نویسنده و علاقه مند دنیای خودرو هستم و افتخار این را دارم که به عنوان یکی از اعضای اصلی سایت ماشین باز در خدمت شما دوستان باشم

همچنین ببینید

بی ام و Z5 در راه

بی ام و Z5 در راه

 چندی پیش در رسانه ها خبری مبنی بر همکاری تویوتا و بی ام و منتشر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *